Voor de 23e keer was de kantine het decor van de GPC Vlissingen voetbalquiz, georganiseerd door de supportersvereniging. Zeventien koppels hadden hun weg naar de Bosweg gevonden, met naast de nodige GPC’ers ook deelnemers uit de kringen van VCK, RCS, Zeelandia Middelburg en zelfs Zeeuws-Vlaanderen. Allemaal deden ze een gooi naar die prachtige hoofdprijs: twee kaarten voor de kwartfinale van de Nations League Nederland tegen Spanje, eind maart in de Kuip, beschikbaar gesteld door de supportersvereniging. Maar ook de andere prijzen mochten er zijn: kaarten voor de Eredivisie-wedstrijd Sparta-Willem II, Mystery sjaals, een bon voor BlvD en twee tassen van Albert Slinger. En wie laatste werd ging ook niet met lege handen naar huis; voor hen stond een krat bier te wachten.
Na tachtig soms makkelijke en soms ook aardig lastige vragen eindigden Pjotr en Davy bovenaan. Van de 172 mogelijke punten haalden ze een ongekend hoog aantal van 146,5. Plek twee was voor Marco en Jordi, Ruben en Niels gingen als derde naar de finale. Voor de achtste plaats – die als laatste recht gaf op deelname aan de finale – was het spannend: de nummers acht, negen en tien eindigden binnen twee punten van elkaar. Boaz en Michel troefden Geert en Tim en Yorben en Dig net af. Ook de strijd om het felbegeerde krat bier was spannend. Die ging uiteindelijk naar Bastiaan en Silvio.
De finalisten kregen nog eens twintig vragen op zich afgevuurd. Of ze nog wisten wie de Nederlandse keepers bij Nottingham Forest waren, welke Europese clubs met een Q beginnen en wie ooit een Golden of Silver Goal op een EK of WK maakten. En wie toch die oud-trainer van GPC was die ooit tiende werd met NAC in de Eredivisie. Uiteindelijk ging de eindzege naar het koppel dat ook na de eerste tachtig vragen bovenaan stond. Het bracht geen verschillen meer in de top 3. Pjotr en Davy maakten de finale zelfs als beste en zagen de winst niet meer in gevaar komen. Ruben en Niels scoorden iets beter in de finale dan Marco en Jordi, maar niet genoeg om ze te achterhalen. Een eervolle vermelding verder voor Stefan en Torsten, die als zesde de finale ingingen en uiteindelijk als vierde eindigden.
Volgend jaar zullen Pjotr en Davy in ieder geval niet winnen: zij hebben aangegeven de quiz dan te organiseren. Speciale dank na een gezellige avond gaat uit naar barman René en hoofd-jurylid Bas en de sponsors van de prijzen!




